Sikeresen zárult 2023 nyarán a „Levéltár-pedagógia Baranya megyében a köznevelés eredményességéért” c. EFOP- 3.3.2-16-2016-00324 sz.pályázati projektünk Dr. Ács Marianna szakmai vezetésével. A 2022/23-as tanévben a Pécsi Református Kollégium Általános Iskolája, Gimnáziuma, Internátusa, továbbá a drávafoki, nagyharsányi, siklósi tagintézmények és a harkányi Kitaibel Pál Általános Iskola kapcsolódott be levéltár-pedagógiai foglalkozásainkba témahetek és havi szakkörök keretein belül. A programban résztvevő diákok nemcsak a Baranyai Református Egyházmegye Levéltára gyűjteményeivel ismerkedhettek meg, mivel az alkalmak helyszínei változatosak voltak: parókia, helyi gyűjtemény és könyvtár is szerepelt közöttük. E projekt lehetővé tette, hogy kialakuljon egy igény a köznevelési intézmények részéről a levéltári foglalkozásokra, a levéltárra mint non-formális tanulási színtérre.

A projekthez kapcsolódó beszámolókat a Pályázatok c. menüpontban tudja elolvasni a kedves érdeklődő.

Kapcsolatfelvétel

Ügyfélszolgálat

H-Sz:  08:00-12:00
K-Cs:  08:00-14:00

Címünk:
7630 Pécs, Engel J. J. u. 11.

Időpont egyeztetés elektronikus úton:
info@baranyaireformatusleveltar.hu

 NKA logo 2012  melte logo

 

Arca

2021 - Baranyai Református Egyházmegye Levéltára - Minden jog fenntartva - Készült a Nemzeti Kultúrális Alap Támogatásával

Baranyaireformatusleveltar.hu"

Sikeresen zárult 2023 nyarán a „Levéltár-pedagógia Baranya megyében a köznevelés eredményességéért” c. EFOP- 3.3.2-16-2016-00324 sz.pályázati projektünk Dr. Ács Marianna szakmai vezetésével. A 2022/23-as tanévben a Pécsi Református Kollégium Általános Iskolája, Gimnáziuma, Internátusa, továbbá a drávafoki, nagyharsányi, siklósi tagintézmények és a harkányi Kitaibel Pál Általános Iskola kapcsolódott be levéltár-pedagógiai foglalkozásainkba témahetek és havi szakkörök keretein belül. A programban résztvevő diákok nemcsak a Baranyai Református Egyházmegye Levéltára gyűjteményeivel ismerkedhettek meg, mivel az alkalmak helyszínei változatosak voltak: parókia, helyi gyűjtemény és könyvtár is szerepelt közöttük. E projekt lehetővé tette, hogy kialakuljon egy igény a köznevelési intézmények részéről a levéltári foglalkozásokra, a levéltárra mint non-formális tanulási színtérre.

A projekthez kapcsolódó beszámolókat a Pályázatok c. menüpontban tudja elolvasni a kedves érdeklődő.

Kapcsolatfelvétel

Ügyfélszolgálat

H-Sz:  08:00-12:00
K-Cs:  08:00-14:00

Címünk:
7630 Pécs, Engel J. J. u. 11.

Időpont egyeztetés elektronikus úton:
info@baranyaireformatusleveltar.hu

 NKA logo 2012  melte logo

 

Arca

2021 - Baranyai Református Egyházmegye Levéltára - Minden jog fenntartva - Készült a Nemzeti Kultúrális Alap Támogatásával