A 2022/23-as iskolai tanévben is folytatódnak levéltárunkban a levéltár-pedagógiai foglalkozások. Október során a Pécsi Református Kollégium Általános Iskolájának 5.a és b osztályos tanulói látogattak levéltárunkba több alkalommal nép- és honismeret óra keretén belül Szigethi Katalin tanárnő kíséretében. A tanulók megtekintették a BREL egyházmegyei egyházművészeti kiállítását, raktári séta során betekintést nyertek a levéltári iratok őrzésének módjába, majd változatos feladatok által közelebbről is megismerkedhettek az anyakönyvekkel és azok tartalmával. A foglalkozásokat Dr Ács Marianna, egyetemi oktató és témavezető, Jakab Klára, levéltáros, Renácz László és Suszter Rajmund, tanár szakos egyetemi hallgatók -közösségi pedagógiai gyakorlat keretén belül- vezették.

Képgaléria

 1   2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13

 

Kapcsolatfelvétel

Ügyfélszolgálat

H-Sz:  08:00-12:00
K-Cs:  08:00-14:00

Időpont egyeztetés elektronikus úton:
info@baranyaireformatusleveltar.hu

 NKA logo 2012  melte logo

 

Arca

2021 - Baranyai Református Egyházmegye Levéltára - Minden jog fenntartva - Készült a Nemzeti Kultúrális Alap Támogatásával

Baranyaireformatusleveltar.hu"

A 2022/23-as iskolai tanévben is folytatódnak levéltárunkban a levéltár-pedagógiai foglalkozások. Október során a Pécsi Református Kollégium Általános Iskolájának 5.a és b osztályos tanulói látogattak levéltárunkba több alkalommal nép- és honismeret óra keretén belül Szigethi Katalin tanárnő kíséretében. A tanulók megtekintették a BREL egyházmegyei egyházművészeti kiállítását, raktári séta során betekintést nyertek a levéltári iratok őrzésének módjába, majd változatos feladatok által közelebbről is megismerkedhettek az anyakönyvekkel és azok tartalmával. A foglalkozásokat Dr Ács Marianna, egyetemi oktató és témavezető, Jakab Klára, levéltáros, Renácz László és Suszter Rajmund, tanár szakos egyetemi hallgatók -közösségi pedagógiai gyakorlat keretén belül- vezették.

Képgaléria

 1   2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13

 

Kapcsolatfelvétel

Ügyfélszolgálat

H-Sz:  08:00-12:00
K-Cs:  08:00-14:00

Időpont egyeztetés elektronikus úton:
info@baranyaireformatusleveltar.hu

 NKA logo 2012  melte logo

 

Arca

2021 - Baranyai Református Egyházmegye Levéltára - Minden jog fenntartva - Készült a Nemzeti Kultúrális Alap Támogatásával